Çocuklar İçin Bulgur

Eklenme Tarihi : 17/11/2017

İpek Bulgur, Sirha İstanbul Gıda Fuarı’nda çocuklara özel bulgur ürünlerini lanse etti.

Pilavcık, Köftecik ve Çorbacık adını taşıyan üç ürünüyle besin değeri yüksek bulguru çocuklara sevdirmeye hazırlanıyor. Yeni nesillerin diğer alternatiflere kıyasla çok daha sağlıklı ve besleyici olan bulgurla tanışması ve gündelik gıda alışkanlıklarına dahil etmesi hedefiyle üretilen “Köftecik”, “Pilavcık” ve “Çorbacık”, 1 Ocak itibarıyla tüm Türkiye’de raflarda olacak.

İpek Bulgur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mardin Bulgur İmalatçıları Derneği Başkanı Faysal Sun, İpek Bulgur’un bugün Türkiye’nin en büyük bulgur üreticisi ve ihracatçısı olduğunu belirten Sun, 2017’nin sonuna kadar 60 milyon TL’ye, 2018 sonunda ise 70 milyon TL’ye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

İpek Bulgur, önümüzdeki dönemde de ar-ge yatırımlarıyla ürün gamını genişletmeyi ve makarnada görülen çeşitliliği bulgurda da yaratmayı kioskluyor.

Kioska

  

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası pazarda İpek Bulgur ürünlerinin tüketicilerimize en kaliteli besin değerleriyle sunmanın yanında, Mardin bulgurunu hak ettiği yere konumlandırmak ve aynı zamanda tedarikçi ve iş birlikçilerimizle birlikte üretimin doğal olanını korumak ve geliştirmek vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Mardin bulgurunun barındırdığı yüksek kalite besin değerlerinin sürekliliği ve üretimin Mardin topraklarının doğal üretim koşullarından hayat alması İpek Bulgur ürünlerini diğerlerinden ayıran temel misyonumuzdur.

Hakkımızda

“İyiliği toprağından...”

Tüm üretimini Mardin Ovası’nın demir ve mineral bakımından oldukça zengin topraklarında yetiştirdiği buğdaylardan yapan İpek Bulgur, 1990 yılında Mardin’de kuruldu. İpek Bulgur, yeni teknolojiyle modern tesislerinde Mardin Ovası’nın en kaliteli bulgurlarını üretmektedir.
Mevcut pazarı hem yurt içi hem yurt dışı olan İpek bulgur, TSE Belgesi, Gıda Üretim İzni, İSO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.
11.000m²’si kapalı toplam 34.000m²’lik alana kurulu bulgur fabrikası yıllık 72.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.