İpek Bulgur 21 - 25 Ocak'ta Fransa Sirha Lyon Fuarı'nda

Eklenme Tarihi : 21/01/2017

İpek Bulgur, 21-25 Ocak 2017 tarihinden sirha Lyon Fuarı'na katıldı.

Türkiye Liyon Başkonsolosu Sayın Özgür Çakar ve kızı İdil Çakar Sirha Lyon fuarında İpek Bulgur'u ziyaret ettiler. Sevgili İdil Çakar aynı zamanda İpek Bulgur workshop etkinliğine katıldı.
Sirha Lyon fuarında aşure, bulgur köftesi ve içli köfte ile İpek bulgur, Mardin'in altın saçlı kızı olan bulgurun lezzetini tattırdı.
Türk gastronomisinin en önemli isimlerinden yiyecek - içecek danışmanı Osman Serim ve Dünya gazetesi Ehlikeyf köşesi yazarı gurme Faruk Şüyün Sirha Lyon fuarındaki standımızı ziyaret etti. Ünlü şef Maksut Aşkar İpek Bulgur lezzetlerini tatmak için Sirha Lyon standımızı mutlulukla ziyaret eden şeflerden oldu.
Sirha Lyon fuarında misafirlerimiz ve diğer katılımcılar, Şef Ebru Baybara Demir'in farklı sunumuyla İpek Bulgur lezzetlerinden ve Fransa'nın popüler salatası olan tebbule (bulgur salatasını) ve bulgur pilavını tattılar.

  

  

 

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası pazarda İpek Bulgur ürünlerinin tüketicilerimize en kaliteli besin değerleriyle sunmanın yanında, Mardin bulgurunu hak ettiği yere konumlandırmak ve aynı zamanda tedarikçi ve iş birlikçilerimizle birlikte üretimin doğal olanını korumak ve geliştirmek vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Mardin bulgurunun barındırdığı yüksek kalite besin değerlerinin sürekliliği ve üretimin Mardin topraklarının doğal üretim koşullarından hayat alması İpek Bulgur ürünlerini diğerlerinden ayıran temel misyonumuzdur.

Hakkımızda

“İyiliği toprağından...”

Tüm üretimini Mardin Ovası’nın demir ve mineral bakımından oldukça zengin topraklarında yetiştirdiği buğdaylardan yapan İpek Bulgur, 1990 yılında Mardin’de kuruldu. İpek Bulgur, yeni teknolojiyle modern tesislerinde Mardin Ovası’nın en kaliteli bulgurlarını üretmektedir.
Mevcut pazarı hem yurt içi hem yurt dışı olan İpek bulgur, TSE Belgesi, Gıda Üretim İzni, İSO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.
11.000m²’si kapalı toplam 34.000m²’lik alana kurulu bulgur fabrikası yıllık 72.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.